PERSONALIA
 
Naam:  Förster, Hans-Joachim
Geboortedatum: 20 februari 1920 (Gross-Köris-Teltow/Brandenburg, Duitsland)
Overlijdensdatum:  24 februari 1945 (Het Kanaal)
Nationaliteit:  Duitse
BIOGRAFIE: 
Loopbaan:
oktober 1938 - april 1940: Grund- und Bordausbildung und Lehrgänge;
mei 1940 - september 1940: Minenräumschiff 11;
september 1940 - oktober 1940: Lehrgang für Seebeobachter, Luft-
Nachrichtenschule See, Dievenow (Wollin);
oktober 1940 - november 1940: Beobachter-Schüler, Fliegerwaffenschule See, Parow;
december 1940 - januari 1941: Zugführer Zerstörer und Torpedobootsstammabteilung, Swinemünde;
januari 1941 - februari 1941: Lehrgang Flakschule Misdroy;
februari 1941 - april 1941: Zerstörer und Torpedobootsstammabteilung, Swinemünde;
april 1941 - juni 1941: Zugführer Zerstörer und Torpedobootsstammabteilung, Swinemünde;
juni 1941: Baubelehrung Zerstörer "Z 29";
juni 1941 - oktober 1941: III. Wachoffizier Zerstörer "Z 29";
oktober 1941 - november 1941: Lehrgang Torpedoschule Flensburg-Mürwik;
december 1941 - juni 1942: II. Wachoffizier und Torpedooffizier Zerstörer "Z 29";
juli 1942 - december 1942: U-Bootsausbildung;
december 1942 - mei 1943: I. Wachoffizier "U 380";
mei 1943 - juli 1943: Kommandanten-Schießlehrgang 2. U.A.A. / 24. U-Flottille, 49. K.S.L.;
juli 1943: Zur Verfügung des Kommandierenden Admiral der Unterseeboote;
juli 1943 - augustus 1943: Baubelehrung "U 348", Nordseewerken Emden GmbH;
augustus 1943: Baubelehrung "U 479" / 1. K.L.A. / 5. U-Flottille;
augustus 1943 - 5 oktober 1943: Baubelehrung "U 480" / 1. K.L.A.;
6 oktober 1943 - 24 februari 1945: Kommandant "U 480";
24 februari 1945: Omgekomen in Het Kanaal, ten Zuidwesten van Landsend.
     
KRIEGSABZEICHEN FÜR MINENSUCH-, U-BOOTS-, JAGD- UND SICHERUNGSVERBÄNDE
Toegekend op: 1 februari 1941
 
     
EISERNES KREUZ 2. KLASSE
Toegekend op: 17 februari 1942
 
     
U-BOOT KRIEGSABZEICHEN (OHNE BRILLIANTEN)
Toegekend op: 18 mei 1943
 
     
DEUTSCHES KREUZ IN GOLD
Rang: Oberleutnant zur See
Eenheid: Kommandant "U 480" / 5.Unterseebootsflottille
Toegekend op: 12 september 1944
 
     
RITTERKREUZ DES EISERNEN KREUZES
Rang: Oberleutnant zur See
Eenheid: Kommandant "U 480"
Toegekend op: 18 oktober 1944
 
     
EISERNES KREUZ 1. KLASSE
 
     
ZERSTÖRER-KRIEGSABZEICHEN
 
Deel met anderen:
 
 
  Wijzigingen of aanvullende informatie opgeven
Foto bron:   - Ralf Schnitzler
Informatie bron(nen):   - FELLGIEBEL, W.P., Elite of theThird Reich, Helion & Company Limited, Solihull, 2003.
- PATZWALL, K. & SCHERZER, V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001.
- Dörr M., Einer von Dreiunddreissig, Internationales Militaira Magazine Nr 124, september-oktober 2006, Heinz Nickel Buchbetrieb, Zweibrücken
- Ehrentafel der Deutschen Kriegsmarine dd 18-11-1944
Deze website is een initiatief van STIWOT (Stichting Informatie Wereldoorlog Twee). Alle rechten voorbehouden © 2002-2012.
Andere projecten van STIWOT zijn: Go2War2.nl, Oorlogsmusea.nl, Tweede-Wereldoorlog.nl, STIWOT Forum en STIWOT Reizen.